JJC redukce M42 na Nikon F

Produkt nemá žádné parametry.

• dělá co má

Dělá co má

• Funguje
    • Ne na všechny objektivy, hloubka čočky a závitu

Protože jsem produkt potřeboval

• umožňuje focení se staršími objktivy
    • jiný jsem nenašel
    • vysoká cena oproti stejnému produktu pro Canon
    • omezená funkce u objektivů kterým se zadní člen vysouvá směrem k fotoaparátu.

Protože, mám několik starších objektivů se závitem 42mm a chtěl jsem vyzkoušet jak budou fungovat na moderním fotoaparátu. Musím uznat, že to funguje dobře ale je problém s objektivy kterým se zadní člen při ostření na nekonečno vysouvá směrem do fotoaparátu o více než 1 mm - Helios 44-2 f 2/58.
    Musel jsem použít mezi kroužek 5 mm ale tím se změnila ohnisková vzdálenost.

Produkt nemá žádné parametry.

Adaptér pro objektivy M42 na tělo Nikon. Vyrobené z černého eloxovaného hliníku s multivrstvou optického skla, což umožní objektivu ostřit na nekonečno.

• dělá co má

Dělá co má

• Funguje
    • Ne na všechny objektivy, hloubka čočky a závitu

Protože jsem produkt potřeboval

• umožňuje focení se staršími objktivy
    • jiný jsem nenašel
    • vysoká cena oproti stejnému produktu pro Canon
    • omezená funkce u objektivů kterým se zadní člen vysouvá směrem k fotoaparátu.

Musel jsem použít mezi kroužek 5 mm ale tím se změnila ohnisková vzdálenost.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• využití starších objektivů např. s mezikroužky na makro
    • ne všechny starší objektivy splňují současné požadavky.

jako levná a do jisté míry nouzová variant